Naše značky
Značka Quevedo bola založená v roku 1991 ako lokálna rodinná firma, po intenzívnom úsilí predchádzajúcich generácií. Sídli v samom srdci údolia rieky Douro v Portugalsku. Predkovia súčasných vinárov boli vášnivo oddaní viniciam a vínnej kultúre, ktorých záľuba pretrváva dodnes prostredníctvom ich potomkov. Toto mladé vinárstvo sa vyznačuje rodinnou tradíciou a láska k vínu je ukrytá v každej ich fľaške. 

                                                                                                                            


Vinárstvo Quinta do Noval bolo založené v roku 1715. Vďaka svojmu skvelému portfóliu a špičkovým ročníkovým vínam patrí k najvýznamnejším a popredným portugalským vinárstvam v oblasti Douro. Quinta do Noval obhospodaruje vinice o rozlohe 145 hektárov. Tento región patrí medzi najznámejšie oblasti vďaka svojej majestátnej vinici Nacional Vintage Port, z ktorej pochádza najvzácnejšie a najvyhľadávanejši víno na svete - Vintage Porto Nacional. Toto víno drží rekord najdrahšej fľaše ročníkového vína, aké bolo kedy predané. Ročník 1931 sa predával v roku 1983 za 5 900 dolárov. Quinta do Noval sa zaslúžil o zavedenie označovania vín "Old Tawny" podľa jednotlivých ročníkov. Okrem toho, v roku 1958 ako prvé vinárstvo začalo produkovať vína s označením LBV ("Late Bottled Vintage").                                                                                                                                                    

Spoločnosť Messias bola založená v roku 1926 pánom Baptistom Messiasom. Spoločnosť riadia potomkovia tej istej rodiny. Messias vyrába veľmi kvalitné vína z niekoľkých vymedzených oblastí: Dão, Bairrada, Douro, Vinho Verde, Beiras, Terras de Sado a Vinho de Porto.
 

                                                                                                                    Vinárstvo Ramón Bilbao bolo založené v roku 1924 obchodníkom s vínom, Ramónom Bilbaom Murgom. Víno predával od roku 1896. Vývoj a produkcia vysoko kvalitných vín spolu s inováciami a rešpektovaním tradičných postupov sú nezameniteľnými symbolmi spoločnosti. Vinárstvo sa nachádza v samom srdci oblasti Rioja Alta. 
Ramón Bilbao sa vyznačuje výbornými enológmi, hroznom z najlepších pozemkov a viníc, sudmi vyrobenými z najlepšieho duba z európskych a amerických lesov. Všetky tieto známky kvality sú umocnené starostlivosťou a know-how ľudí, ktorí nadovšetko milujú víno a zasvätili mu svoj život.                                                                                                                                                


Značka HGA zastrešuje tri hlavné vinárstva v severozápadnom Španielsku: Bodegas Regina Viarum, Bodegas Altos de Torona a Pazo de Villarei. 
 
Táto skupina vinárstiev začala fungovať v roku 2001, plná nadšenia a lásky pre víno z Galície. HGA vinárstvo je špecifické svojím horským vinárstvom, investovaním do vinárskych oblastí a lokálnych vinárov. Jedným z hlavných cieľov troch vinárstiev, ktoré značka HGA zastrešuje, je práve snaha o udržiavanie rozdielností medzi sebou, no zároveň aj udržiavanie starých tradičných postupov, za spolupôsobenia najmodernejších prostriedkov a techník. Množstvo fliaš, ktoré značka HGA ročne vyprodukuje, možno odhadnúť približne na 1 300 000 fliaš. 
 
Všetky tri vinárstva: Bodegas Regina Viarum, Bodegas Altos de Torona a Pazo de Villarei sú vyhľadávané a uznávané vinárstva z oblasti DO Rías Baixas. Zároveň sú hrdými držiteľmi certifikátu Galicia Calidade, ktorý predstavuje najuznávanejšiu značku kvality a prestíže v Galícii. Uvedený certifikát potvrdzuje, že tieto vína podliehajú najprísnejším kontrolám kvality so zohľadnením optimálnej výroby. Toto uznanie kladie vína z troch vinárstiev na elitnú úroveň španielskych vín.

                                                                                                                                        

Regina Viarum sa nachádza v samom srdci Ribeira Sacra, v Amandi. Pivnice Regina Viarum prinášajú vína vynikajúcej kvality. Regina Viarum má kapacitu 300 000 litrov v nerezových nádržiach, pri kontrolovanej teplote. V pivniciach zároveň možno nájsť barikové sudy z francúzskeho dubu Allier o objeme 10 600 litrov.
V roku 2012 bola verejnosti otvorená Via Appia - miesto, plné prvkov, ktoré rešpektujú rímsku minulosť. Napokon, aj samotný názov vinárstva poukazuje na vplyv Rimanov, rovnako ako aj názvy vín: Regina Expresión, Regina Viarum, Via Appia a Via Imperial.
Najnovšie technológie prinášajú najvyššiu kvalitu v podobe vín z francúzskych dubových sudov, ako aj obľúbené ekologické víno. Najlepšia vinica z horského španielskeho vinárstva.

                                                                                                                                     Altos de Torona predstavuje najväčšiu vinicu v Španielsku, zameranú na odrodu Albariño. So zohľadnením nekonvenčnej nadmorskej výšky pre pestovanie tejto odrody, vinice tohto vinárstva sa rozprestierajú v blízkosti rieky Miño a Atlantického oceánu. Tieto podmienky dodávajú vínu špecifickú arómu a chuť. Tvárou v tvár Portugalsku na jednej strane, a Atlantickému oceánu na strane druhej, vína produkované v tejto oblasti D.O. Rías Baixas sú ovplyvnené najmä oceánom. 
Nakoľko sa 250 árové vinice rozprestierajú na pol ceste smerom hore do svahu, nie sú ovplyvnené hmlami a vlhkosťou údolia, ani chladom na vrchole hory. Južná orientácia zabezpečuje dostatok slnečného svitu, čo pomáha hroznu k dokonalému dozretiu. Vo vinárstve Bodegas Altos de Torona sa snažia vinári pristupovať individuálne ku každej odrode, snažia sa nachádzať optimálnu zrelosť, všetky arómy a vyjadrenie miestnej pôdy a klímy.
 Vinice vinárstva Pazo de Villarei sa rozprestierajú pozdĺž údolia Salnés, v samom srdci DO Rías Baixas. Táto vinica bola založená v roku 1993, posilňuje farbu a sviežosť svojich vín uplatnením starnutia vín za spolupôsobenia jemných usadenín; ide o proces, ktorý posilňuje arómu hrozna a vytvára exkluzívny výraz. Celková rozloha viníc je 81 hektárov. Rozprestierajú sa v nadmorskej výške 100 až 300 m nad morom. Odroda Albariño je považovaná za jednu z najdôležitejších domácich odrôd Galície. Je to odroda, ktorá produkuje malé strapce hrozien. Má žltú, slamenú farbu, ktorá je lesklá, so zelenými a zlatými odtieňmi. Vyznačuje sa kvetinovými a ovocnými arómami, ktoré príjemne pôsobia na podnebí, s priemernou intenzitou a stredne dlhým trvaním.